Zestawy fotograficzne OLYMPUS dla stomatologów

Cyfryzacja gabinetów stomatologicznych trwająca od kilku lat skłoniła nas do przygotowania specjalnych, odpowiednio skonfigurowanych zestawów dla profesjonalistów w swojej branży. Analizy rynku informują, że w niedługim czasie posiadanie w gabinecie stomatologicznym zestawu fotograficznego stanie się standardem w komunikacji z klientem. Świadomość osób korzystających z usług stomatologicznych jest kluczem do poprawy ich stanu zdrowia. Wizualne przedstawienie stadium choroby wpływa bezpośrednio na podjęcie decyzji o natychmiastowym rozpoczęciu leczenia.

Oferując produkty OLYMPUS pragniemy poprawić i ułatwić jakość obsługisprzętu fotograficznego oraz zagwarantować najwyższą jakość obrazu. W pełni uszczelnione, magnezowe i niezawodne zestawy Olympus pozwolą na komfortową i nieprzerwaną pracę przez wiele najbliższych lat. Nowa generacja inżynierów OLYMPUS stworzyła aparaty systemu Mikro Cztery Trzecie rodem z przyszłości. Lekkie, ergonomiczne i szybkie korpusy w połączeniu z bardzo ostrymi obiektywami zmieniają zasady pracy zawodowej czyniąc ją nie tylko łatwą ale również bardzo przyjemną.

Marka ceniona przez rynek medyczny oferuje Państwu prestiżowe aparaty z linii OM-D oraz obiektywy Zuiko o doskonałej historii i tradycji budowanej przez kilkadziesiąt ostatnich lat. Rewolucja OM-D zmienia zasady gry po raz kolejny.

Aparat OM-D E-M10 Mark II + obiektyw MZD ED 30mm 1:3.5 MACRO + lampa błyskowa macro STF-8
Podstawę zestawu stanowi najpopularniejszy aparat serii OM-D ceniony za znakomity stosunek jakości do ceny. Tańszy brat OM-D E-M5 Mark II oferuje bardzo podobną jakość zdjęć i video oraz świetną ergonomię. Wykonany z metalu odznacza się niebywałą niezawodnością mimo braku uszczelnień. Posiada świetny AF oraz szybką i cichą migawkę – ważną szczególnie podczas bezpośredniej pracy z klientem. Obiektyw MZD ED 30 MM 1:3.5 Macro wyznacza nowy poziom makrofotogtrafii. Oferuje znakomitą jakość obrazu i piękny bokeh dysponując przy tym superszybkim AF i kompaktową konstrukcją. Minimalna odległość od fotografowanego obiektu wynosi zaledwie 14 mm. Dzięki temu pozwala wykonać artystyczne makrofotografie świata niewidocznego dla ludzkiego oka. STF‑8 to niezwykle zaawansowana pierwsza na świecie lampa błyskowa do makrofotografii odporna na pył, wodę i niskie temperatury ( 10 C). Umożliwia w prosty sposób dostosować parametry pracy każdego palnika w trybie pojedynczym lub w wspólnym i pozwala uzyskać błyski o regulowanym natężeniu. Liczba przewodnia przy wykorzystaniu obu jednostek podwójnej lampy błyskowej wynosi 8,5.

 E-M10 Mark II to popularny aparat znanej serii OM-D. Jest mały i lekki aparat, ale bez kompromisów, jeśli chodzi o ergonomię. Mimo iż posiada solidną metalową obudową, waży zaledwie 390g. Pięknie zaprojektowany, w klasycznym stylu, jest jednocześnie wyposażony w najnowsze technologie zapewniające doskonałe zdjęcia. Wyjątkowa rozdzielczość i niezwykłe oddanie detali na zdjęciach wykonywanych z wykorzystaniem sensora OLYMPUS Mikro Cztery Trzecie i zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu, bije na głowę zdjęcia z cyfrowych lustrzanek. We współpracy z wydajną 5-osiową stabilizacją obrazu technologie te wykorzystują do maksimum możliwości obiektywów M.ZUIKO, zapewniając doskonałe, niezwykle ostre zdjęcia i filmy. Oprócz dużego, precyzyjnego wizjera elektronicznego OLED o wysokiej rozdzielczości aparat oferuje także 3-calowy, uchylny dotykowy ekran oraz dodatkowe funkcjonalności: filmy poklatkowe 4K, ułatwione publikowanie zdjęć w sieci, a także zdalną kontrolę aparatu poprzez Wi-Fi i zainstalowane na smartfonie oprogramowane OI.Share. Lekki i kompaktowy OM-D E-M10 Mark II współpracuje z ponad 40 obiektywami systemu Mikro Cztery Trzecie oraz szerokim wyborem akcesoriów systemowych.

 • Wydajna, 5-osiowa stabilizacja obrazu w korpusie o skuteczności 4 EV
 • Sensor 16.1 MP Live MOS
 • 81-polowy AF
 • Zdjęcia sekwencyjne z prędkością 8,5 kl/s
 • Duży, 3-calowy, odchylany ekran dotykowy LCD z powłoką chroniącą przed zabrudzeniami
 • Lekki, kompaktowy, metalowy korpus z atrakcyjnie zaprojektowanymi pokrętłami i włącznikiem zasilania w stylu retro
 • Szybki wizjer elektroniczny OLED 2,360K punktów, pozwalający na precyzyjne kadrowanie i umożliwiający podgląd ustawień w czasie rzeczywistym
 • Wbudowana obsługa Wi-Fi dająca możliwość zdalnej kontroli ustawień (przysłona, migawka, Live Bulb, Live Composite) oraz publikowania zdjęć w sieci przez samrtfona lub tablet z aplikacją OI.Share
 • Tworzenie filmów poklatkowych w wysokiej rozdzielczości 4K
 • Zaawansowane funkcje filmowe Full HD z manualną obsługą
 • Filtr ultradźwiękowy automatycznie oczyszczający sensor z kurzu
 • Kompatybilność z ponad 40 obiektywami Mikro Cztery Trzecie i szerokim wyborem akcesoriów

Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 30mm 1:3.5 to profesjonalny obiektyw umożliwiający powiększenie obrazu nawet do 1,25 x, co w połączeniu z minimalna odległością pracy wynoszącą 14 mm, sprawia, że ten obiektyw pozwala na ujęcia makro, jakiś świat jeszcze nie widział. Znakomity optycznie i uszczelniony, pozwala na pracę zarówno w ostrym słońcu jak i podczas ulewnego deszczu. Czyste, ostre zdjęcia z pięknym efektem rozmycia i miękkim efektem bokeh zapewnia zaawansowany układ optyczny a powłoki ZERO zredukują flary i efekty „duszków”. Zbudowany z niewiarygodną precyzją charakteryzuje się wewnętrznym systemem ogniskowania z niezależnym poruszaniem się grup soczewek. Układ optyczny składa się z 7 elementów w 6 grupach. Zobacz więcej >>

 • Duży względny otwór przysłony 1:3.5
 • Mocna, lekka konstrukcja
 • Odporny na kurz i zachlapania
 • System wewnętrznego ogniskowania i niezależnego poruszania grup soczewek
 • Stała długość tubusu poprzez wewnętrzny system ustawiania ostrości z mechanizmem MSC
 • Wygodne fotografowanie z manualnym ustawianiem ostrości
 • Kołowy efekt bokeh
 • Powiększenie obrazu nawet do 1,25x
 • Systemowe akcesoria wzbogacające makrofotografię

Pierwsza na świecie lampa błyskowa do makrofotografii odporna na pył, wodę i niskie temperatury (‑10 C). STF-8 to niezwykle zaawansowana, lekka lampa błyskowa do makrofotografii umożliwiająca dostosowanie parametrów pracy każdego palnika w trybie pojedynczym lub łączonym. Pozwala na niezależną regulację natężenia. Liczba przewodnia przy wykorzystaniu obu jednostek podwójnej lampy błyskowej wynosi 8,5, a przy wykorzystaniu tylko jednej jednostki – 6. Oprócz trybu pomiaru przez obiektyw z automatyczną synchronizacją zapewniającego precyzyjne sterowanie, tę lampę błyskową można regulować w skokach co 1/3 wartości z poziomu aparatu w trybie ręcznym, a za pomocą pokrętła lampy błyskowej — w skokach co 1 wartość. Główna lampa błyskowa może pełnić funkcję jednostki nadrzędnej sterującej kilkoma innymi lampami. Połączenie STF‑8 jest kompatybilna z aparatami wyposażonymi w tryb Focus Stacking i Focus Bracketing. Dołączony do zestawu pierścień pośredni umożliwia podłączenie lampy do obiektywów M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro, M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8 Macro oraz M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40 mm 1:2.8 PRO

Zestaw średniozaawansowany


Aparat OM-D E-M5 Mark II + obiektyw MZD ED 60mm 1:2.8 MACRO + lampa błyskowa macro STF-8
Cały zestaw jest odporny na  czynniki atmosferyczne dzięki pełnym uszczelnieniom. Aparat uważany przez dłuższy czas za najlepszy w ofercie OLYMPUS zdobył zaufanie profesjonalistów. Teraz czas na rewolucje w dziedzinie stomatologicznej dokumentacji fotograficznej. Szybki, cichy i niezawodny OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II spełni oczekiwania najbardziej wymagających fotografów. Znakomita 5-osiowa stabilizacja oraz wysoka kultura pracy aparatu pozbawionego zbędnego lustra otworzy nowe horyzonty i pozwoli na realizacje długo odkładanych projektów. Obiektyw MZD ED 60 MM 1:2.8 Macro to mistrz precyzyjnej makrofotografii. Jest świetnie skorygowany optycznie i niesamowicie osty. Piękne rozmycie tła gwarantuje kołowa przysłona. STF‑8 to niezwykle zaawansowana pierwsza na świecie lampa błyskowa do makrofotografii odporna na pył, wodę i niskie temperatury ( 10 C). Umożliwia w prosty sposób dostosować parametry pracy każdego palnika w trybie pojedynczym lub w wspólnym i pozwala uzyskać błyski o regulowanym natężeniu. Liczba przewodnia przy wykorzystaniu obu jednostek podwójnej lampy błyskowej wynosi 8,5.

OM-D E-M5 Mark II już w dniu premiery zamienił tradycyjne postrzeganie aparatu fotograficznego jako narzędzia do robienia zdjęć w wyrafinowane narzędzie przeznaczone dla kreatywnych fotografów i filmowców, oferujące dodatkowo wygląd i jakość sprzętu najwyższej klasy Kluczem do sukcesu okazała się niska waga, kompaktowa budowa i unikalna, 5-osiowa stabilizacja obrazu.. Kompensacja drgań aparatu odpowiada 5 krokom wartości ekspozycji, a to w wyraźny sposób przekłada się na jakość zdjęć robionych w słabszych warunkach oświetleniowych. Technologia ta zamknięta jest w solidnej, odpornej na warunki atmosferyczne obudowie. Właśnie dzięki bezkonkurencyjnej stabilizacji obrazu i wytrzymałej, kompaktowej budowie wymagający operatorzy video mogą kręcić filmy „z ręki”, w dowolnych warunkach, bez konieczności korzystania z dodatkowego, ciężkiego i niewygodnego ekwipunku. OM-D E-M5 Mark II oferuje możliwość nagrywania filmów z różną częstotliwością klatek oraz w jakości Full HD z transmisją danych aż do 77Mb/s. Dzięki obrotowemu LCD, dużemu elektronicznemu wizjerowi oraz dwóm pokrętłom do sterowania oraz przyciskom funkcyjnym, komfort obsługi nie pozostawia złudzeń, że jest to aparat dla wymagających fotografów i profesjonalistów. Firma Olympus oferuje ponad 40 doskonałych obiektywów M.ZUIKO zapewniających wysokiej jakości zdjęcia, które można dodatkowo udoskonalić dzięki funkcji zdjęć o rozdzielczości 40 Megapikseli. Warto wspomnieć również o rewelacyjnym systemie AF opartym na szeroko rozmieszczonych 81 polach detekcji kontrastu oraz znakomitym trybie seryjnym pozwalającym na wykonanie nawet 10 kl./s.

 • Wydajna, 5-osiowa stabilizacja obrazu w korpusie o skuteczności 5 EV
 • Sensor 16.1 MP Live MOS
 • 81-polowy AF
 • Zdjęcia sekwencyjne z prędkością 10  kl/s
 • Lekki, kompaktowy, magnezowy korpus z atrakcyjnie zaprojektowanymi pokrętłami sterowania i  przyciskami funkcyjnymi
 • Szybki wizjer elektroniczny LCD 2,360K punktów, pozwalający na precyzyjne kadrowanie
 • Obrotowy i dotykowy wyświetlacz LCD 1,036K punktów z powłoką chroniącą przed zabrudzeniami
 • Wbudowana obsługa Wi-Fi dająca możliwość zdalnej kontroli ustawień (przysłona, migawka, Live Bulb, Live Composite) oraz publikowania zdjęć w sieci przez samrtfona lub tablet z aplikacją OI.Share
 • Tworzenie filmów poklatkowych w  wysokiej rozdzielczości 4K
 • Tryb High Res Shot 40MPix
 • Uszczelnienia korpusu
 • Zaawansowane funkcje filmowe Full HD z manualną obsługą
 • Kompatybilność z ponad 40 obiektywami Mikro Cztery Trzecie i szerokim wyborem akcesoriów

Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Makro stworzony został do wykonywania zdjęć makro z wyjątkowo dużą rozdzielczością, wysokim kontrastem oraz idealnym odwzorowaniem detali. Jest wytrzymały i uszczelniony, może pracować w niekorzystnych warunkach pogodowych. Jako obiektyw do makrofotografii pozwala na wykonywanie zdjęć z zachowaniem rzeczywistej skali odwzorowania (1:1), z możliwością płynnej zmiany ostrości od tej pozycji do nieskończoności. Zbudowany z niewiarygodną precyzją charakteryzuje się wewnętrznym systemem ogniskowania z niezależnym poruszaniem się grup soczewek. Układ optyczny składa się z 13 elementów w 10 grupach z czego aż dwa elementy stanowią soczewki HR. W obiektywie występują również po jednej soczewce E-HR i ED. Obiektyw posiada budowę pozwalającą na otrzymanie efektu bardzo płytkiej głębi ostrości co umożliwia stworzenie magicznych obrazów szczegółowych i ostrych detali na pięknie rozmytym tle. Obiektyw posiada też pierścień regulacji ostrości umożliwiający łatwą zmianę ostrości w całym jej zakresie oraz powłoki ochronne ZERO. Ponadto specjalne wskazanie pokazuje bieżącą odległość ostrości, by fotografujący miał jeszcze większą kontrolę nad tworzonymi zdjęciami.

 • Duży względny otwór przysłony 1:2.8
 • Mocna, lekka konstrukcja
 • Odporny na kurz i zachlapania
 • Wyświetlacz odległości fotografowania i powiększenia
 • System wewnętrznego ogniskowania i niezależnego poruszania grup soczewek
 • Stała długość tubusu poprzez wewnętrzny system ustawiania ostrości z mechanizmem MSC
 • Wygodne fotografowanie z manualnym ustawianiem ostrości
 • Limiter zakresu ustawienia ostrości
 • Kołowy efekt bokeh
 • Systemowe akcesoria wzbogacające makrofotografię

Pierwsza na świecie lampa błyskowa do makrofotografii odporna na pył, wodę i niskie temperatury (‑10 C). STF-8 to niezwykle zaawansowana, lekka lampa błyskowa do makrofotografii umożliwiająca dostosowanie parametrów pracy każdego palnika w trybie pojedynczym lub łączonym. Pozwala na niezależną regulację natężenia. Liczba przewodnia przy wykorzystaniu obu jednostek podwójnej lampy błyskowej wynosi 8,5, a przy wykorzystaniu tylko jednej jednostki – 6. Oprócz trybu pomiaru przez obiektyw z automatyczną synchronizacją zapewniającego precyzyjne sterowanie, tę lampę błyskową można regulować w skokach co 1/3 wartości z poziomu aparatu w trybie ręcznym, a za pomocą pokrętła lampy błyskowej — w skokach co 1 wartość. Główna lampa błyskowa może pełnić funkcję jednostki nadrzędnej sterującej kilkoma innymi lampami. Połączenie STF‑8 jest kompatybilna z aparatami wyposażonymi w tryb Focus Stacking i Focus Bracketing. Dołączony do zestawu pierścień pośredni umożliwia podłączenie lampy do obiektywów M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro, M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8 Macro oraz M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40 mm 1:2.8 PRO

Zestaw profesjonalny

Aparat OM-D E-M1 Mark II + obiektyw MZD ED 60mm 1:2.8 MACRO + lampa błyskowa macro STF-8
Zestaw dla profesjonalistów składający się z najbardziej przełomowego modelu OM-D E-M1 Mark II, najlepszego w swojej klasie obiektywu makro MZD 60 mm 1:2.8 Macro oraz nowej uszczelnionej lampy makro STF-8. W pełni uszczelniony zestaw charakteryzuje się najszybszym AF opartym na 121 krzyżowych punktach fazowych . OM-D E-M1 Mark II jest rewolucyjny pod każdym względem. Nowa generacja inżynierów OLYMPUS stworzyła aparat systemu Mikro Cztery Trzecie rodem z przyszłości charakteryzujący się zaawansowanym system innowacyjnych technologii oraz funkcji, które dają fotografii nową moc. Nowy procesor obrazu i układ elektroniczny pozwala na kilkukrotnie szybszy odczyt i zapis danych. Rekordowo szybki tryb seryjny pozwala na wykonanie 60 kl/s w pełnej rozdzielczości w trybie RAW. Pomimo wzorowej ergonomii i zaawansowanym funkcjom Korpus E-M1 Mark II waży zaledwie 500 g, a dzięki wytrzymałej konstrukcji radzi sobie tam, gdzie cyfrowe lustrzanki zawodzą. Niesamowicie ważna w fotografii stomatologicznej technologia 5-osiowej stabilizacji obrazu po kolejnych modyfikacjach osiąga skuteczność nawet 6,5 EV pozwalając na przełamanie barier fotografii z długimi czasami naświetlania. Obiektyw MZD ED 60 MM 1:2.8 Macro to mistrz precyzyjnej makrofotografii z odwzorowaniem 1:1 Jest świetnie skorygowany optycznie i niesamowicie osty. Powłoki ZERO naniesione nanotechnologią na kilka kolejnych soczewek eliminują refleksy świetlne oraz podnoszą kontrast fotografowanego obrazu. Piękne rozmycie tła gwarantuje kołowa przysłona. Kiedy współpracuje z OM-D E-M1 Mark II, jakość zdjęć może być jeszcze lepsza dzięki funkcji Focus Stacking: serii ośmiu zdjęć z innym punktem ustawienia ostrości, które są następnie składane w jedno zdjęcie z poszerzoną głębią ostrości. STF‑8 to niezwykle zaawansowana pierwsza na świecie lampa błyskowa do makrofotografii odporna na pył, wodę i niskie temperatury (-10 C). Umożliwia w prosty sposób dostosować parametry pracy każdego palnika w trybie pojedynczym lub w wspólnym i pozwala uzyskać błyski o regulowanym natężeniu. Liczba przewodnia przy wykorzystaniu obu jednostek podwójnej lampy błyskowej wynosi 8,5.

Seria aparatów OM-D została stworzona po to, aby sprostać wymaganiom profesjonalnych fotografów. Jednak OM-D E-M1 Mark II przewyższa wszelkie oczekiwania, jakie można mieć wobec aparatu z wymienną optyką. Nowy bezlusterkowiec oferuje najwyższą jakość zdjęć i nieporównywalną szybkość działania. Jego szybkość działania, mobilność i jakość zdjęć zaspokoją oczekiwania fotografów, niezależnie od tego, jaką tematyką się zajmują. To doskonały aparat dla profesjonalistów fotografujących dziką naturę, reporterów, podróżników oraz fotografów pracujących w studiu. OM-D E-M1 Mark II jest najszybszy w swojej kategorii, oferuje bezprecedensową szybkość zdjęć seryjnych i nowy, niezwykle wydajny system autofokusa, oparty jest na detekcji fazy. Wykorzystuje 121 punktów krzyżowych oraz własny dwurdzeniowy procesor systemu AF. Nie bez znaczenia jest także zdecydowanie krótszy czas reakcji migawki. W trybie cichym, jeśli włączony jest ciągły AF i śledzenie AE, OM-D E-M1 Mark II potrafi zapisywać zdjęcia w formacie RAW z rozdzielczością 20,4 Mpix i najlepszą w klasie prędkością 18 kl/s. Z zablokowanym AF i AE szybkość zapisu klatek wzrasta i osiąga poziom 60 kl/s. Zobacz więcej >>

 • Wydajna, 5-osiowa stabilizacja obrazu w korpusie o skuteczności 6,5 EV
 • Sensor 20,4 MP Live MOS
 • 121-polowy AF, punkty krzyżowe, fazowe
 • Zdjęcia sekwencyjne z prędkością do 60  kl/s
 • Obrotowy i dotykowy wyświetlacz LCD 1,036K punktów z powłoką chroniącą przed zabrudzeniami
 • Lekki, kompaktowy, magnezowy korpus z atrakcyjnie zaprojektowanymi pokrętłami sterowania i  przyciskami funkcyjnymi
 • Szybki wizjer elektroniczny LCD 2,360K punktów, pozwalający na precyzyjne kadrowanie i umożliwiający podgląd ustawień w czasie rzeczywistym
 • Wbudowana obsługa Wi-Fi dająca możliwość zdalnej kontroli ustawień (przysłona, migawka, Live Bulb, Live Composite) oraz publikowania zdjęć w sieci przez samrtfona lub tablet z aplikacją OI.Share
 • Tworzenie filmów  w wysokiej rozdzielczości C4K / 4K
 • Funkcja Pro Capture
 • Tryb High Res Shot 50MPix
 • Uszczelnienia korpusu
 • Filtr ultradźwiękowy automatycznie oczyszczający sensor z kurzu

Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Makro stworzony został do wykonywania zdjęć makro z wyjątkowo dużą rozdzielczością, wysokim kontrastem oraz idealnym odwzorowaniem detali. Jest wytrzymały i uszczelniony, może pracować w niekorzystnych warunkach pogodowych. Jako obiektyw do makrofotografii pozwala na wykonywanie zdjęć z zachowaniem rzeczywistej skali odwzorowania (1:1), z możliwością płynnej zmiany ostrości od tej pozycji do nieskończoności. Zbudowany z niewiarygodną precyzją charakteryzuje się wewnętrznym systemem ogniskowania z niezależnym poruszaniem się grup soczewek. Układ optyczny składa się z 13 elementów w 10 grupach z czego aż dwa elementy stanowią soczewki HR. W obiektywie występują również po jednej soczewce E-HR i ED. Obiektyw posiada budowę pozwalającą na otrzymanie efektu bardzo płytkiej głębi ostrości co umożliwia stworzenie magicznych obrazów szczegółowych i ostrych detali na pięknie rozmytym tle. Obiektyw posiada też pierścień regulacji ostrości umożliwiający łatwą zmianę ostrości w całym jej zakresie oraz powłoki ochronne ZERO. Ponadto specjalne wskazanie pokazuje bieżącą odległość ostrości, by fotografujący miał jeszcze większą kontrolę nad tworzonymi zdjęciami.

 • Duży względny otwór przysłony 1:2.8
 • Mocna, lekka konstrukcja
 • Odporny na kurz i zachlapania
 • Wyświetlacz odległości fotografowania i powiększenia
 • System wewnętrznego ogniskowania i niezależnego poruszania grup soczewek
 • Stała długość tubusu poprzez wewnętrzny system ustawiania ostrości z mechanizmem MSC
 • Wygodne fotografowanie z manualnym ustawianiem ostrości
 • Limiter zakresu ustawienia ostrości
 • Kołowy efekt bokeh
 • Systemowe akcesoria wzbogacające makrofotografię

Pierwsza na świecie lampa błyskowa do makrofotografii odporna na pył, wodę i niskie temperatury (‑10 C). STF-8 to niezwykle zaawansowana, lekka lampa błyskowa do makrofotografii umożliwiająca dostosowanie parametrów pracy każdego palnika w trybie pojedynczym lub łączonym. Pozwala na niezależną regulację natężenia. Liczba przewodnia przy wykorzystaniu obu jednostek podwójnej lampy błyskowej wynosi 8,5, a przy wykorzystaniu tylko jednej jednostki – 6. Oprócz trybu pomiaru przez obiektyw z automatyczną synchronizacją zapewniającego precyzyjne sterowanie, tę lampę błyskową można regulować w skokach co 1/3 wartości z poziomu aparatu w trybie ręcznym, a za pomocą pokrętła lampy błyskowej — w skokach co 1 wartość. Główna lampa błyskowa może pełnić funkcję jednostki nadrzędnej sterującej kilkoma innymi lampami. Połączenie STF‑8 jest kompatybilna z aparatami wyposażonymi w tryb Focus Stacking i Focus Bracketing. Dołączony do zestawu pierścień pośredni umożliwia podłączenie lampy do obiektywów M.ZUIKO DIGITAL ED 30 mm 1:3.5 Macro, M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8 Macro oraz M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40 mm 1:2.8 PRO

Prezentacja na dużym ekranie natychmiast po wykonaniu zdjęcia

Wykonane zdjęcia można od razu prezentować na dużym ekranie (tablet, telewizor lub smartfon) za pośrednictwem aplikacji OI.Share dla systemów Android oraz IOS. Aplikacja Image Share umożliwia również obsługę aparatu z poziomu smartfona — wystarczy dotknąć ekranu smartfona, aby określić punkt ogniskowania lub zwolnić migawkę. Zdjęcia zapisane w aparacie można importować za pomocą połączenia Wi-Fi. Wystarczy dotknąć na monitorze aparatu ikony udostępniania na zdjęciach, które chcemy dodać do listy elementów przeznaczonych do zaimportowania, a ich import przebiegnie szybko i łatwo.

Aplikacja OLYMPUS Image Share umożliwia wyświetlanie obrazu aparatu pracującego w trybie Live View na ekranie tabletu lub smartfona. Umożliwia również obsługę aparatu z poziomu smartfona — wystarczy dotkąć ekranu smartfona, aby określić punkt ogniskowania lub zwolnić migawkę. Można również zmieniać ustawienia aparatu, takie jak tryb fotografowania (iAUTO, P, A, S, M i ART) i tryb migawki (Pojedynczy, Zdjęcia seryjne i Samowyzwalacz), oraz sterować zoomem obiektywów elektronicznych.

Można również zmieniać ustawienia bezpośrednio w aparacie, a smartfona używać tylko do zwalniania migawki, tak jak w przypadku kabla do zdalnego sterowania migawką. „Częściowe” naciśnięcie ekranu smartfona spowoduje ustawienie ostrości, a „pełne” naciśnięcie — zwolnienie migawki.