Dlaczego warto kupić SIGMA Art 70mm F2.8 DG MACRO

Dlaczego warto kupić SIGMA Art 70mm F2.8 DG MACRO

Postanowiłem skorzystać z możliwości podpięcia do aparatu wymienionego obiektywu dzięki Camfoto.pl Na początku rzecz wydawała się dość prosta, no bo cóż makro to makro, owady owady i jeszcze raz owady. Wraz z mijającym czasem i chwilami spędzonymi razem okazało się że to nie takie proste. O ile kwiatki , trawy i inne rośliny są do ogarnięcia to  małe tematy fruwające już nie bardzo chcą współpracować,  stwierdzam że trzeba mieć do tego cierpliwość do tych istot. Udało mi się zrobić kilka zdjęć z “ręki” bez jakiegokolwiek przygotowania i myślę ,że ich efekt nie jest jakiś dramatyczny (nie chodzi o szkło) co przedstawiłem na załączonych zdjęciach , wykonałem też kilka zdjęć w warunkach domowych banknotu , aby pokazać możliwości tego szkła.

Teraz o obiektywie , Sigma Art 70 f2,8 Makro .

Art – zobowiązuje, wykonanie bardzo ładne takie eleganckie.

Obiektyw zaczyna się metalowym bagnetem , później znajduje się matowy fragment obudowy na którym umieszczone są przełączniki pierwszy  AF-MF i drugi zakres  od 0,258-0,5m 0,5m do nieskończoności i  FULL

Następnie znajduje się pierścień ostrzenia ok 3,5 szerokości wykonany z przyjemnej karbowanej gumy. Obiektyw zestawie posiada osłonę przeciwsłoneczną, która pełni dwie funkcje pierwsza wiadomo jaka jest a druga to osłona tubusu ostrości z podziałką odwzorowania ,ponieważ wysuwa do przodu i ona właśnie go chroni. Dodatkowo miłym zaskoczeniem było dla mnie zachowanie szkła gdy kończyłem fotografowanie otóż po wyłączeniu aparatu tubus ostrości chował się sam, co powoduje zmniejszenie jego rozmiaru do minimum i wtedy możemy osłonę założyć odwrotnie i włożyć całość do miękkiego etui.

Artur Uciński.