TAMRON SP 35mm F1.4 Di USD

TAMRON SP 35mm F1.4 Di USD

Tamron SP 35 mm F/1.4 Di USD z 5 letnią gwarancją , który musi mieć miejsce w torbie fotografa.

Budowa.

W kartonie, który zawiera obiektyw oprócz niego znajdziemy miękki woreczek w którym możemy go  przechowywać i torebeczkę z gwarancjami i instrukcją obsługi.

Obiektyw zaczyna się metalowym bagnetem z uszczelką i srebrnym pierścieniem , następną częścią jest matowa czarna obudowa z przełącznikiem AF/MF, okienkiem odległości w stopach i metrach, informacją z jakim szkłem mamy przyjemność i ostatnim elementem w postaci znaczka SP. Jako następny jest pierścień ustawienia ostrości z karbowanej gumy o szerokości 30mm , który pracuje z przyjemnym oporem , następnie mamy miejsce mocowania osłony przeciwsłonecznej . Średnica filtra do tego obiektywu to 72 mm .

Całość jak przystało na serię SP jest wykonana bardzo estetycznie. Na plus należy uznać uszczelnienie korpusu przed deszczem i kurzem.

Do zdjęć używałem Canona R6 , połączenie to bardzo dobrze spisywało się w dość ciemnych pomieszczeniach a i “pełny otwór” pozwalał na wiele. Praca autofokusa śledzenie oka przebiegał bez żadnych zakłóceń.  Wszystkie przedstawione zdjęcia wykonane były przy maksymalnym otworze przy czasie 1/400 s i nawet światło wpadające przez okno w kontrze nie sprawiało problemów, Przy dużych zbliżeniach widać mnóstwo szczegółów co bardzo dobrze świadczy o jakości tego instrumentu. Rozmycie ,które nam proponuje jest bardzo przyjemne  i daje możliwość odseparowania głównego tematu  zdjęcia .

Waga około 800 gram nie sprawia kłopotu ,zestaw stabilnie trzyma się w dłoni. Niewielka minimalna odległość ustawienia ostrości  i kąt widzenia 63,4 stopnia zachęca do eksperymentowania z obrazami .

Myślę że omawiane szkło spokojnie może dołączyć do “szklarni” wymagającego fotografa .  Polecam.

Artur Uciński

.